Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Radomski

im. prof. Włodzimierza Krukowskiego

Stowarzyszenie Elektryków Polskich
Istnieje od 1919 roku, jest dobrowolnym zrzeszeniem inżynierów i techników elektryków jako pozarządowa organizacja twórcza o charakterze naukowo – technicznym, rozwija naukę i technikę, popularyzując wiedzę, kulturę techniczną i ekologiczną oraz etykę zawodową, podnosi kwalifikacje zawodowe członków.
Egzaminy i szkolenia grupy 1
Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające energię elektryczną.
Egzaminy i szkolenia grupy 2
Urządzenia wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające ciepło oraz inne urządzania energetyczne.
Egzaminy i szkolenia grupy 3
Urządzenia, instalacje i sieci gazowe wytwarzające, przetwarzające, przesyłające, magazynujące i zużywające paliwa gazowe.
Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych
Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych przy Radomskim Oddziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich prowadzi szkolenia obejmujące całe spektrum zagadnień związanych z systemami fotowoltaicznymi . Ramowy program szkolenia jest zsynchronizowany z aktualnymi wymaganiami dyrektywy 2009/28/WE oraz aktualnych polskich ram prawnych wynikających z unormowań obowiązujących w sektorze energetycznym oraz dopasowany do standardów kompetencji zawodowych montera instalacji odnawialnych źródeł energii.

100 - lecie SEP

logo 100 lecie sep

Członek wspierający

LOGO ENEA BIAŁE

Kursy i szkolenia

centrum

W dniu 17 kwietnia 2018 r. odbył się II Turniej Kręgle SEP zorganizowany przez Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Tuż przed turniejem został zaprezentowany wykład pt.: Układy elektryczno-mechaniczne kręgielni. W ramach wykładu została zaprezentowana budowa kręgielni, systemy ustawiające kręgle, systemy transportu kul inne funkcjonujące na torze układy. Po wstępie technicznym rozpoczęto 15-to minutową rozgrzewkę, a następnie właściwy turniej. Wśród członków oraz sympatyków SEP walczących o tytuł najlepszego kulomiota walczyło 3 zawodniczki i 22 zawodników.

W tej edycji zawodniczki i zawodnicy walczyli o zdobycie jednego z trzech medalów w kategorii INDYWIDUALISTA KULOMIOT.

     a)     złoty medal                                                          b)     srebrny medal                                                        c) brązowy medal

          

Rys. 1. Widok medalu – a) pierwsze, b) drugie, c) trzecie miejsce w kategorii INDYWIDUALISTA KULOMIOT

W kategorii INDYWIDUALISTA KULOMIOT czołowe miejsca zajęli:

  • pierwsze miejsce - Michał Nogaj

  • drugie miejsce – Mateusz Opala

  • trzecie miejsce – Jarosław Rybski

Wśród zaciekle walczących o trofeum dzielnie spisywała się najlepsza z kobiet – Joanna Perkuszewska, zajmująca pierwszą pozycję na swoim torze i dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Podobnie jak w pierwszej edycji turnieju, najlepszą średnią toru osiągnęło drużyna reprezentująca koło przy PSE S.A. Na uwagę zasługuje fakt, że w tej edycji turnieju wszyscy zawodnicy przekroczyli barierę 100 pkt. Oznacza to forma zawodników rośnie z turnieju na turniej!!!

Galeria fotografii:

Zwycięzcom gorąco gratulujemy i życzymy sukcesów nie tylko na torze kręgielni :)

Organizatorzy II Turnieju Kręgle SEP

Zarząd Koła SEP przy UTH Radom

Szukaj na stronie