Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Radomski

im. prof. Włodzimierza Krukowskiego

Stowarzyszenie Elektryków Polskich
Istnieje od 1919 roku, jest dobrowolnym zrzeszeniem inżynierów i techników elektryków jako pozarządowa organizacja twórcza o charakterze naukowo – technicznym, rozwija naukę i technikę, popularyzując wiedzę, kulturę techniczną i ekologiczną oraz etykę zawodową, podnosi kwalifikacje zawodowe członków.
Egzaminy i szkolenia grupy 1
Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające energię elektryczną.
Egzaminy i szkolenia grupy 2
Urządzenia wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające ciepło oraz inne urządzania energetyczne.
Egzaminy i szkolenia grupy 3
Urządzenia, instalacje i sieci gazowe wytwarzające, przetwarzające, przesyłające, magazynujące i zużywające paliwa gazowe.
Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych
Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych przy Radomskim Oddziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich prowadzi szkolenia obejmujące całe spektrum zagadnień związanych z systemami fotowoltaicznymi . Ramowy program szkolenia jest zsynchronizowany z aktualnymi wymaganiami dyrektywy 2009/28/WE oraz aktualnych polskich ram prawnych wynikających z unormowań obowiązujących w sektorze energetycznym oraz dopasowany do standardów kompetencji zawodowych montera instalacji odnawialnych źródeł energii.

Członek wspierający

LOGO ENEA BIAŁE

Kursy i szkolenia

centrum

 

Logo100

DZIEŃ 1: PRZEJAZD (środa 08.06.2016)

Zbiórka uczestników w przed siedzibą SEP Radom o godz. 14.00i przejazdw kierunku Litwy. Przyjazd na nocleg do hotelu w Suwałkach lub okolicy (w tym dniu bez obiadokolacji ze względu na późną porę przyjazdu).  

DZIEŃ 2: KRETYNGA – POŁĄGA  (czwartek 09.06.2016)

Po śniadaniu przejazd do Kretyngi - jednego z najstarszych ośrodków na Litwie, w XVII w. własność hetmana Chodkiewicza, następnie Sapiehów, Zubowów, wreszcie rodziny Tyszkiewiczów. Spacer po parku zimowym pałacu Tyszkiewiczów. Następnie przejazd do Połągi - znanego uzdrowiska, położonego malowniczo nad Morzem Bałtyckim, zwanego „bursztynowym miastem”. Zwiedzimy mieszczące się w pięknym Pałacu Tyszkiewiczów, Muzeum Bursztynu z unikatową, bardzo bogatą kolekcją różnorodnych przedmiotów wykonanych z bursztynu. Po zwiedzaniu spacer po Parku Botanicznym otaczającym pałac (110 ha, ponad 300 gatunków drzew, oranżeria z 80 gatunkami róż, liczne fontanny). Na koniec czas na krótki odpoczynek na pięknej nadmorskiej promenadzie, którą możemy przejść na ponad 600 metrowe molo. Przejazd do hotelu w ok. Kłajpedy, obiadokolacja i nocleg.

Możliwa uroczysta kolacja przy muzyce w regionalnej restauracji )płatne dodatkowo ok. 10 – 15 EUR)

DZIEŃ 3: KŁAJPEDA – MIERZEJA KUROŃSKA (piątek 10.06.2016)

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Kłajpedy – największego miasta na wybrzeżu, głównego portu Litwy. Podczas spaceru zobaczymy starówkę z XVII w. z kościołem NMP, ruinami zamku i teatrem oraz wąskie brukowane uliczki i charakterystyczne budynki w stylu muru pruskiego. Przeprawa promem na Mierzeję Kurońską, wpisaną na listę UNESCO jako jeden z najbardziej unikalnych i najpiękniejszych krajobrazów Europy. W Muzeum Morskim zobaczymy pokaz tresury delfinów czarnomorskich. Następnie przejazd wzdłuż Mierzei Kurońskiej -krainy rozległych plaż, bursztynu i sosnowych lasów. Zwiedzanie wiosek rybackich: Nidy - starej osada rybackiej, związanej z laureatem nagrody Nobla – Tomaszem Mannem oraz Judokrante z Górą Czarownic, na której znajduje się ponad 100 drewnianych rzeźb, przedstawiających postacie z litewskich legend, opowieści i bajek. Zobaczymy także malownicze wydmy, które sięgają nawet 50 m n.p.m. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: KIEJDANY – RUMSZYSZKI (sobota 11.06.2016)

Śniadanie, po którym przejazd do Kiejdan, urokliwego miasteczka nad Niewiażą – zwiedzanie zboru kalwińskiego z kryptami fundatorów Radziwiłłów, Starego Rynku zwanego niegdyś Żydowskim z zespołem synagog, Rynku Wielkiego z ratuszem. Następnie spacer ulicą Wielką z dawnym klasztorem Karmelitów i szkołą kalwińską fundacji Radziwiłłów. Przejazd do Rumszyszek, miejscowości położonej nieopodal Kowna, zwiedzanie największego na Litwie skansenu. Przejedziemy trasę, która przebiega przez ekspozycje wszystkich regionów Litwy. Przejazd do hotelu w ok. Augustowa, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: TYKOCIN- BIAŁOWIEŻA  (niedziela 12.06.2016)

Śniadanie, po którym przejazd do Tykocina na zwiedzanie jednego z najciekawszych miast Podlasia:

Zamek króla Zygmunta II Augusta, Zespół Klasztorny Bernardynów, Kościół p.w. Trójcy Świętej, Plac Stefana Czarneckiego z pomnikiem. Zwiedzanie muzeum znajdującego się w Wielkiej Synagodze z XVII wieku. Przejazd do Białowieży na spotkanie z Puszczą –zobaczymy multimedialne Muzeum Przyrodniczo – Leśne z wieżą widokową w Muzeum BPN, następnie krótki spacer w Parku Pałacowym. (Alternatywnie przejazd do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, zwiedzanie zagród z drapieżnikami i spotkanie z żubrem).Po zwiedzaniu pożegnalny obiad i przejazd powrotny do Radomia. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. północy , zakończenie wycieczki.

Cena wycieczki dla grupy:
30 - 35 os. 36 - 40 os. 41 - 45 os.
1190 zł 1090 zł 1040 zł/os.

Zapewniamy:

  • Transfery komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar, DVD/video)
  • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach ***, pokoje 2,3 os. z łazienkami
  • Wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad
  • Opiekę i informację turystyczną pilota
  • Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: w Polsce NNW do 5000 zł, na Litwie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat klimatycznych i miejskich, przeprawy promowej, (na ten cel należy posiadać ok. 35€ + 40 zł);

ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

 

Szlak Radomskiego Dziedzictwa Kulturowego- projekt nr 93 w Budżecie Obywatelskim Radomia na 2022 r.

RR FSNT NOT oraz nasze Stowarzyszenie zachęca gorąco do oddania głosu na projekt nr 93 w kategorii projektów do 50,000,- zł  w Budżecie Obywatelskim Radomia na 2022 rok. Pełna nazwa propozycji to Szlak Radomskiego Dziedzictwa kulturowego etap I. Główne założenia: Celem projektu jest popularyzacja zarówno wśród radomian, jak i turystów, dziedzictwa przemysłowego Radomia, na które składają się przede wszystkim ocalałe budynki przemysłowe, (często projektowane przez wybitnych architektów) oraz produkty wytwarzane w nich. Zakres czasowy obejmuje okres od lat 20. XIX stulecia do roku 1989.                   Jest to bardzo ważny element większego zamierzenia, które mam nadzieję niedługo będzie realizowane, a o które wielu radomian upomina się od lat, a mianowicie Muzeum Radomskiego Dziedzictwa Przemysłowego i Zaawansowanych Technologii. Głosując na ten projekt, przyczynicie się Państwo do utworzenia tej oczekiwanej instytucji.


 ccc

 

Link do głosowania:

https://glosowanie.konsultacje.radom.pl/