Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Radomski

im. prof. Włodzimierza Krukowskiego

Stowarzyszenie Elektryków Polskich
Istnieje od 1919 roku, jest dobrowolnym zrzeszeniem inżynierów i techników elektryków jako pozarządowa organizacja twórcza o charakterze naukowo – technicznym, rozwija naukę i technikę, popularyzując wiedzę, kulturę techniczną i ekologiczną oraz etykę zawodową, podnosi kwalifikacje zawodowe członków.
Egzaminy i szkolenia grupy 1
Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające energię elektryczną.
Egzaminy i szkolenia grupy 2
Urządzenia wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające ciepło oraz inne urządzania energetyczne.
Egzaminy i szkolenia grupy 3
Urządzenia, instalacje i sieci gazowe wytwarzające, przetwarzające, przesyłające, magazynujące i zużywające paliwa gazowe.
Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych
Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych przy Radomskim Oddziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich prowadzi szkolenia obejmujące całe spektrum zagadnień związanych z systemami fotowoltaicznymi . Ramowy program szkolenia jest zsynchronizowany z aktualnymi wymaganiami dyrektywy 2009/28/WE oraz aktualnych polskich ram prawnych wynikających z unormowań obowiązujących w sektorze energetycznym oraz dopasowany do standardów kompetencji zawodowych montera instalacji odnawialnych źródeł energii.

Członek wspierający

LOGO ENEA BIAŁE

Kursy i szkolenia

centrum

 

Logo100

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ognisko_seniorów_2017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Sprawozdanie ze szkolenia w dniu 06.12.2019 r. w KOLE SEP działającym przy RE RADOM pt. „AUTOMATYZACJA PRACY SIECI SN I Nn W ROZWIĄZANIACH ZPUE S.A.”

W dniu 06.12.2019 r. Koło SEP działające przy Rejonie Energetycznym w Radomiu zorganizowało szkolenie nt. „Automatyzacja pracy sieci SN i nN w rozwiązaniach ZPUE S.A.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie ze spotkania techniczno-prezentacyjnego firmy SONEL z dnia 25.09.2019 r. w REJONIE ENERGETYCZNYM W RADOMIU.

W dniu 25.09.2019 r. z inicjatywy Prezesa Oddziału Radomskiego SEP oraz Koła SEP działającego przy Rejonie Energetycznym, w sali konferencyjnej w Rejonie Energetycznym odbyło się spotkanie techniczno-prezentacyjne z przedstawicielami firmy SONEL S.A. ze Świdnicy.

Czytaj więcej...

Wyjazd członków koła SEP przy RE Radom do Warszawy

Na zaproszenie przedstawiciela firm JM TRONIK dnia 07.12. 2018 członkowie koła SEP przy RE Radom wzięli udział w zorganizowanej wycieczce do Warszawy . Celem było zwiedzenie zakładu polskiego producenta aparatury elektrotechnicznej firmy JM TRONIK, która istnieje na rynku od 1981r. Oferta Spółki jest bardzo bogata w aparaturę zabezpieczeniową, pomiarową, łączeniową, urządzenia rozdzielcze i systemy automatyki, jak również firma oferuje usługi związane z realizacją projektów elektroenergetycznych. Firma oferuje całą gamę produktów zarówno dla energetyki jak i dla przemysłu. Przedstawiciel firmy pan Macjej przeprowadził nas przez wszystkie działy, zapoznając z procesami produkcji urządzeń i aparatury. Na uwagę zasługują sterowniki polowe typu MegaMUZ– smart, który to sterownik jest połączeniem panelu operatorskiego z kolorowym ekranem dotykowym o dużej przekątnej oraz jednostki centralnej, której zmodernizowana funkcjonalność wywodzi się z dobrze znanej na rynku linii sterowników polowych megaMUZ-2, oraz rozdzielnica SN MultiCell.Rozdzielnica MultiCell jest wnętrzową rozdzielnicą jednosystemową w wykonaniu dwuczłonowym, przedziałowym (przedział obwodów sterowniczych,  przedział łącznika głównego, przedział szyn zbiorczych, przedział kablowy), w obudowie metalowej z izolacją powietrzną.

W drodze powrotnej przedstawiciel firmy JM TRONIK oraz przedstawiciel firmy ELEKTRYK S.C., której współwłaścicielem jest nasz kolega z koła zaprosili uczestników na obiad do restauracji. Podczas obiadu prezes naszego koła wręczył legitymacje członkowskie i znaczki SEP nowym członkom . W przyjemnej i miłej atmosferze z nowymi doświadczeniami powróciliśmy do Radomia.

Wycieczka Koła Oddziałowego OR SEP do oczyszczalni ścieków w Lesiowie

W dniu 15 maja maja Koło Oddziałowe OR SEP zorganizowało zwiedzanie biogazowni w oczyszczalni ścieków w Lesiowie. Punktalnie o godz. 10.00 zebrała się siedmioosobowa grupa. Po oczyszczalni oprowadzili nas Zbigniew Głogowski oraz Andrzej Durasiewicz - elektryk. Obaj Panowie opowiadali bardzo ciekawie i rzeczowo odpowiadali na liczne pytania.

Czytaj więcej...

W dniu 17 kwietnia 2018 r. odbył się II Turniej Kręgle SEP zorganizowany przez Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Tuż przed turniejem został zaprezentowany wykład pt.: Układy elektryczno-mechaniczne kręgielni. W ramach wykładu została zaprezentowana budowa kręgielni, systemy ustawiające kręgle, systemy transportu kul inne funkcjonujące na torze układy. Po wstępie technicznym rozpoczęto 15-to minutową rozgrzewkę, a następnie właściwy turniej. Wśród członków oraz sympatyków SEP walczących o tytuł najlepszego kulomiota walczyło 3 zawodniczki i 22 zawodników.

Czytaj więcej...