2016-03-23

Spotkanie Świąteczne Koła SEP przy PGE Dystrybucja

W dniu 15 grudnia 2015 r. odbyło sie spotkanie świateczno-noworoczne Koła przy PGE Dystrybucja w Skarżysku-Kamiennej,

które otworzył prezes Koła Piotr Brzeziński. W spotkaniu uczestniczyła dość spora grupa osób, w tym prezes SEP Oddziału Radomskiego Wiesław Michalski oraz wiceprezes Joanna Perkuszewska. W porządku spotkania znalazło się m.in. podsumowanie z działalności Koła za 2015 r. W styczniu 2015 r. koło liczyło 24 osoby. W wyniku przeprowadzonych działań, różnych spotkań, szkoleń oraz wyjazdów integracyjnych powiązanych z tematyką energetyki podwoiła się liczebność członków. Podczas dzisiejszego uroczystego spotkania w poczet członków SEP zostały przyjęte 3 koleżanki i 15 kolegów.
Poniżej po krótce prezentujemy wydarzenia jakie towarzyszyły członkom Koła w 2015 r.
  • 6 marzec - Wyjazd na XVIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz  XIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia.
  • 24 kwiecień- Spotkanie z przedstawicielami zakładu ZPUE Włoszczowa powiązane  ze zwiedzaniem zakładu produkcyjnego.
  • 20-22 maj - Konferencja pt.: „Nowe technologie w Energetyce” podczas której omówiono m.in. zasady działania automatyki FDIR (fault detection, isolation and restoration).
  • 9 czerwiec - Spotkanie informacyjno-szkoleniowe z firmą MIKRONIKA
  • 28 sierpień - Obchody Dnia Energetyka oraz wręczenie Odznaczeń Honorowych SEP dla członków Koła.
  • 2 wrzesień - Spotkanie informacyjno-szkoleniowe z udziałem firmy ELKOMTECH.
  • 22 wrzesień- II Forum Energetyczne organizowane przez PGE Dystrybucja  Oddział Skarżysko-Kamienna. Wśród prelegentów znalazło się 3 członków koła SEP.
  • 16 październik- Konferencji poświęconej nowym rozwiązaniom technicznym  stosowanym w elektroenergetyce ale przede wszystkim  nowoczesnym systemom sterowania oświetleniem ulicznym.
  • 23 październik- 30-lecie Koła SEP przy Rejonie Energetycznym Radom.
  • 27 październik- Spotkanie szkoleniowo-informacyjne z udziałem firmy 3NS. Szkolenie poświęcone było nowoczesnej metodzie czyszczenia urządzeń elektrycznych z wszelkiego rodzaju zabrudzeń.

Działalność SEP Oddziału Radomskiego dzięki działaniom kolegi Piotra Brzezińskiego przyciąga kolejne osoby do SEP. Z jego inicjatywy powstało nowe Koło przy Rejonie Energetycznym Kozienice.
W dalszej części spotkania zostały przedstawione cele na 2016 r. Jedną z ciekawszych pozycji kalendarza wydarzeń jest wycieczka fakultatywna do Elektrowni Bełchatów. Obecny na spotkaniu prezes SEP Oddziału Radomskiego poinformował zebranych o przyszłorocznych obchodach Jubileuszu 95-lecia istnienia SEP Oddziału Radomskiego. Podziękował również koledze Piotrowi Brzezińskiemu za dotychczasową pracę na rzecz SEP oraz za wkład w przygotowanie obchodów 95-lecia SEP. Całość spotkania zakończyła się loterią fantową oraz wspólnym świątecznym posiłkiem.

Zdjęcia ze spotkania znajdziecie w Galerii.

Opracował
Piotr Brzeziński