Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Radomski

im. prof. Włodzimierza Krukowskiego

Stowarzyszenie Elektryków Polskich
Istnieje od 1919 roku, jest dobrowolnym zrzeszeniem inżynierów i techników elektryków jako pozarządowa organizacja twórcza o charakterze naukowo – technicznym, rozwija naukę i technikę, popularyzując wiedzę, kulturę techniczną i ekologiczną oraz etykę zawodową, podnosi kwalifikacje zawodowe członków.
Egzaminy i szkolenia grupy 1
Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające energię elektryczną.
Egzaminy i szkolenia grupy 2
Urządzenia wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające ciepło oraz inne urządzania energetyczne.
Egzaminy i szkolenia grupy 3
Urządzenia, instalacje i sieci gazowe wytwarzające, przetwarzające, przesyłające, magazynujące i zużywające paliwa gazowe.
Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych
Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych przy Radomskim Oddziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich prowadzi szkolenia obejmujące całe spektrum zagadnień związanych z systemami fotowoltaicznymi . Ramowy program szkolenia jest zsynchronizowany z aktualnymi wymaganiami dyrektywy 2009/28/WE oraz aktualnych polskich ram prawnych wynikających z unormowań obowiązujących w sektorze energetycznym oraz dopasowany do standardów kompetencji zawodowych montera instalacji odnawialnych źródeł energii.

100 - lecie SEP

logo 100 lecie sep

Członek wspierający

LOGO ENEA BIAŁE

Kursy i szkolenia

centrum

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ognisko_seniorów_2017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Wyjazd członków koła SEP przy RE Radom do Warszawy

Na zaproszenie przedstawiciela firm JM TRONIK dnia 07.12. 2018 członkowie koła SEP przy RE Radom wzięli udział w zorganizowanej wycieczce do Warszawy . Celem było zwiedzenie zakładu polskiego producenta aparatury elektrotechnicznej firmy JM TRONIK, która istnieje na rynku od 1981r. Oferta Spółki jest bardzo bogata w aparaturę zabezpieczeniową, pomiarową, łączeniową, urządzenia rozdzielcze i systemy automatyki, jak również firma oferuje usługi związane z realizacją projektów elektroenergetycznych. Firma oferuje całą gamę produktów zarówno dla energetyki jak i dla przemysłu. Przedstawiciel firmy pan Macjej przeprowadził nas przez wszystkie działy, zapoznając z procesami produkcji urządzeń i aparatury. Na uwagę zasługują sterowniki polowe typu MegaMUZ– smart, który to sterownik jest połączeniem panelu operatorskiego z kolorowym ekranem dotykowym o dużej przekątnej oraz jednostki centralnej, której zmodernizowana funkcjonalność wywodzi się z dobrze znanej na rynku linii sterowników polowych megaMUZ-2, oraz rozdzielnica SN MultiCell.Rozdzielnica MultiCell jest wnętrzową rozdzielnicą jednosystemową w wykonaniu dwuczłonowym, przedziałowym (przedział obwodów sterowniczych,  przedział łącznika głównego, przedział szyn zbiorczych, przedział kablowy), w obudowie metalowej z izolacją powietrzną.

W drodze powrotnej przedstawiciel firmy JM TRONIK oraz przedstawiciel firmy ELEKTRYK S.C., której współwłaścicielem jest nasz kolega z koła zaprosili uczestników na obiad do restauracji. Podczas obiadu prezes naszego koła wręczył legitymacje członkowskie i znaczki SEP nowym członkom . W przyjemnej i miłej atmosferze z nowymi doświadczeniami powróciliśmy do Radomia.

Wycieczka Koła Oddziałowego OR SEP do oczyszczalni ścieków w Lesiowie

W dniu 15 maja maja Koło Oddziałowe OR SEP zorganizowało zwiedzanie biogazowni w oczyszczalni ścieków w Lesiowie. Punktalnie o godz. 10.00 zebrała się siedmioosobowa grupa. Po oczyszczalni oprowadzili nas Zbigniew Głogowski oraz Andrzej Durasiewicz - elektryk. Obaj Panowie opowiadali bardzo ciekawie i rzeczowo odpowiadali na liczne pytania.

Czytaj więcej...

W dniu 17 kwietnia 2018 r. odbył się II Turniej Kręgle SEP zorganizowany przez Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Tuż przed turniejem został zaprezentowany wykład pt.: Układy elektryczno-mechaniczne kręgielni. W ramach wykładu została zaprezentowana budowa kręgielni, systemy ustawiające kręgle, systemy transportu kul inne funkcjonujące na torze układy. Po wstępie technicznym rozpoczęto 15-to minutową rozgrzewkę, a następnie właściwy turniej. Wśród członków oraz sympatyków SEP walczących o tytuł najlepszego kulomiota walczyło 3 zawodniczki i 22 zawodników.

Czytaj więcej...

W dniu 16 stycznia 2018 roku Koło Telekomunikacji zorganizowało dla swoich członków i sympatyków zwiedzanie wystawy "Początki elektryfikacji  polskich  miast - Elektrownia  Miejska  w  Radomiu  1901-1946"  w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu.

Czytaj więcej...

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ognisko_seniorów_2017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W dniu 11 październik 2017 roku w Muzeum Wsi Radomskiej odbyło się ognisko Koła Seniorów Oddziału Radomskiego SEP. Tym razem było to spotkanie pokoleń. W spotkaniu uczestniczyli studenci z Koła Studenckiego. Czas mile spędzono przy muzyce na żywo i "małym co nie co".

{gallery}ognisko_seniorów_2017{/gallery}