Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Radomski

im. prof. Włodzimierza Krukowskiego

Stowarzyszenie Elektryków Polskich
Istnieje od 1919 roku, jest dobrowolnym zrzeszeniem inżynierów i techników elektryków jako pozarządowa organizacja twórcza o charakterze naukowo – technicznym, rozwija naukę i technikę, popularyzując wiedzę, kulturę techniczną i ekologiczną oraz etykę zawodową, podnosi kwalifikacje zawodowe członków.
Egzaminy i szkolenia grupy 1
Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające energię elektryczną.
Egzaminy i szkolenia grupy 2
Urządzenia wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające ciepło oraz inne urządzania energetyczne.
Egzaminy i szkolenia grupy 3
Urządzenia, instalacje i sieci gazowe wytwarzające, przetwarzające, przesyłające, magazynujące i zużywające paliwa gazowe.
Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych
Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych przy Radomskim Oddziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich prowadzi szkolenia obejmujące całe spektrum zagadnień związanych z systemami fotowoltaicznymi . Ramowy program szkolenia jest zsynchronizowany z aktualnymi wymaganiami dyrektywy 2009/28/WE oraz aktualnych polskich ram prawnych wynikających z unormowań obowiązujących w sektorze energetycznym oraz dopasowany do standardów kompetencji zawodowych montera instalacji odnawialnych źródeł energii.

Członek wspierający

LOGO ENEA BIAŁE

Kursy i szkolenia

centrum

 

Logo100

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów rajd_automatyków_2017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów rajd_automatyków_2017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W sobotę 27 maja 2017 roku odbył się XII Rajd Rowerowy Automatyków zorganizowany przez pracowników Pionu Automatyki i Elektryki, a jednocześnie członków Koła SEP przy kozienickiej elektrowni.

Uczestnicy rajdu wystartowali około godziny 9:00 ze skrzyżowania ulic Wójcików i Legionów w Kozienicach, a następnie drogami przez miejscowości Aleksandrówka i Stanisławice dotarli do Traktu Królewskiego. Potem leśnymi szlakami dojechali do Stacji Kolejowej Świerże Górne i po przecięciu drogi nr 79  przybyli do Świerży Górnych, gdzie przygotowane były gorące kiełbaski i zimne napoje. Około godziny 12:00 odbył się start do drugiej części trasy. Po zwiedzeniu przystani promowej Świerże – Antoniówka oraz wykonaniu pamiątkowego zdjęcia na tle kozienickiej elektrowni, „peleton uczestników” ruszył wzdłuż wału wiślanego w kierunku Kozienic. Około godziny 14.00, po pokonaniu prawie 40 km, trochę zmęczeni trudami trasy (palącym słońcem i kąsającymi komarami), ale w pełni usatysfakcjonowani i dumni z przebytej drogi dotarli do baru „Pod Sosną”. Tam wszyscy zasiedli do schabowego z zasmażaną kapustą i ziemniakami. Doskonały nastrój nie opuszczał  uczestników zakończenia rajdu, a ten nastąpił około godziny 18.00. 

{gallery}rajd_automatyków_2017{/gallery}

W rajdzie uczestniczyło 35 osób (w tym 3 nieletnie). Obyło się bez żadnej awarii technicznej, a organizacja rajdu (dzięki szczególnemu zaangażowaniu kol. Andrzeja Jamanka), w ocenie uczestników, była w pełni profesjonalna.

Organizatorzy zapewniają, że kolejny XIII rajd na pewno odbędzie się za rok – w maju, nie przyniesie żadnego pecha i już teraz zapraszają.