W dniu 23 października 2015 r. miało miejsce jubileuszowe spotkanie z okazji XXX rocznicy powstania Koła SEP przy Rejonie Energetycznym w Radomiu. Na uroczystość przybyli niemal wszyscy członkowie Koła oraz zaproszeni goście. Uczestniczyli m.in. Kol. Marek Grzywacz – Wiceprezes SEP, ścisłe kierownictwo Zarządu Oddziału Radomskiego SEP pod przewodnictwem Prezesa Oddziału Kol. Wiesław Michalskiego. Gośćmi byli również dyrektorzy zaprzyjaźnionych Rejonów Energetycznych z Kol. Tomaszem Hermanem Dyrektorem Generalnym PGE Obrót S.A. Oddział w Skarżysku. A także przedstawiciele firm, które pomogły zorganizować spotkanie ZPUE Włoszczowa, Cellpack Warszawa, Asaj Radom i Jakmet.

Prowadzący spotkanie Prezes Koła przy Rejonie Energetycznym Kol. Mirosław Szcześniak przedstawił historię Koła, podkreślając szczególna rolę „ojców założycieli” w osobach niestety nieobecnego Kol. Grzegorza Makarskiego i Kol. Marka Bieńkowskiego.
Po wystąpieniach Kol. Marka Grzywacza, Kol. Wiesława Michalskiego i zaproszonych gości wręczone zostały legitymacje członkowskie  siedmiu nowym członkom Koła.
Następnie Wiceprezes SEP wręczył Złotą Odznakę Honorową SEP Prezesowi Koła Kol. Mirosławowi Szcześniakowi.
Srebrne Odznaki Honorowe SEP otrzymali: Ireneusz Białowąs, Zbigniew Siwek, Tadeusz Szczepanowski, Zdzisław Szewczyk. Medale im. Michała Doliwo-Dobrowolskiego otrzymali: Krzysztof Jędrzejewski, Marek Molga, Dariusz Oracki, Piotr Parzelski.
Medale im. Kazimierza Szpotańskiego otrzymali: Henryk Berdzik, Wojciech Jankowski, Wiesław Komorek, Marcjan Kosiak. Przyznano również Medal im. Włodzimierz Krukowskiego założycielowi Koła nieobecnemu Kol. Grzegorzowi Makarskiemu.

Następnie odbyły się bardzo ciekawe wykłady z prezentacjami firm sponsorujących.
Ostatnim punktem spotkania była kolacja koleżeńska, a finałowym punktem uroczysty jubileuszowy tort.

Relację fotograficzną znajdziecie w Galerii.
Tekst i zdjęcia: Bogusław Strzelec