Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Radomski

im. prof. Włodzimierza Krukowskiego

Stowarzyszenie Elektryków Polskich
Istnieje od 1919 roku, jest dobrowolnym zrzeszeniem inżynierów i techników elektryków jako pozarządowa organizacja twórcza o charakterze naukowo – technicznym, rozwija naukę i technikę, popularyzując wiedzę, kulturę techniczną i ekologiczną oraz etykę zawodową, podnosi kwalifikacje zawodowe członków.
Egzaminy i szkolenia grupy 1
Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające energię elektryczną.
Egzaminy i szkolenia grupy 2
Urządzenia wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające ciepło oraz inne urządzania energetyczne.
Egzaminy i szkolenia grupy 3
Urządzenia, instalacje i sieci gazowe wytwarzające, przetwarzające, przesyłające, magazynujące i zużywające paliwa gazowe.
Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych
Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych przy Radomskim Oddziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich prowadzi szkolenia obejmujące całe spektrum zagadnień związanych z systemami fotowoltaicznymi . Ramowy program szkolenia jest zsynchronizowany z aktualnymi wymaganiami dyrektywy 2009/28/WE oraz aktualnych polskich ram prawnych wynikających z unormowań obowiązujących w sektorze energetycznym oraz dopasowany do standardów kompetencji zawodowych montera instalacji odnawialnych źródeł energii.

Członek wspierający

LOGO ENEA BIAŁE

Kursy i szkolenia

centrum

 

Logo100

PROGRAM XXVI RADOMSKICH DNI TECHNIKI

16 października 2013 (środa) INAUGURACJA XXVI RDT
„Energia odnawialna w subregionie radomskim”
Miejsce: Sala Konferencyjna Domu Technika NOT ul. Krukowskiego 1
10.00 - 11.00 Otwarcie i powitanie gości – Prezes Zarządu RR FSNT NOT Waldemar Fabirkiewicz Wręczenie nagród V Edycji „RADOMSKI LAUR TECHNIKI”

Czytaj więcej...

W dniu 18 października 2013 r. w siedzibie radomskiego oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich zostało otwarte Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych. Uroczystość poprowadził Prezes Oddziału Radomskiego – Jacek Szydłowski przy współudziale członków Zarządu oddziału radomskiego Marka Grzywacza, Wiesława Michalskiego, Joanny Perkuszewskiej, Dionizego Saniawy i Bogusława Strzelca.

Czytaj więcej...

Jak co roku, w czerwcu obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Elektryki w rocznicę śmierci (10 czerwca 1836 r.) francuskiego uczonego Andre Marie Ampere’a. W Polsce od kilku lat Stowarzyszenie Elektryków Polskich organizuje centralne uroczystości MDE, połączone z sesją referatową poświęconą najistotniejszym problemom polskiej elektryki oraz rozstrzygnięciem konkursu na najaktywniejsze Koło w SEP.

Czytaj więcej...

Oddział Radomski SEP zaprasza na wycieczkę do krajów nadbałtyckich.

OR SEP przedstawia propozycję 5-cio dniowej wycieczki SZLAK BAŁTYCKI w terminie 10 ÷ 14 lipca 2013 roku.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z programem i warunkami wyjazdu;
• zgłoszenia przyjmuje Biuro SEP p. Basia Cholewińska tel. 48 362 87 47 lub 48 340 29 48, w dniach poniedziałek ÷ piątek od 10:00 do 15:00 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

Czytaj więcej...

W dniach 13 – 16.09.2012 r. Oddział Radomski SEP zorganizował dla swoich członków wraz z rodzinami wycieczkę stowarzyszeniową do Lwowa.

Wcześniejsze działania Zarządu Oddziału Radomskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich związane z upamiętnieniem postaci prof. Włodzimierza Krukowskiego, (od 2011 r. Patrona Oddziału Radomskiego SEP) zaowocowały dużym zainteresowaniem członków Oddziału osobą Profesora i jednocześnie historią Lwowa oraz Kresów Wschodnich. Chętnych do uczestnictwa w wycieczce do Lwowa było tak wielu, że nie wszyscy mogli wziąć w niej udział ze względu na brak miejsc w autokarze.

Czytaj więcej...

 Informujemy, że Oddział Radomski Stowarzyszenia Elektryków Polskich  stworzyło Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych w ramach sekcji Odnawialnych Źródeł Energii.
Jego celem jest propagowanie, doradztwo, tworzenie projektów pod klucz oraz wykonawstwo i nadzór nad wykonywaniem instalacji fotowoltaicznych.
Jednocześnie będą prowadzone prace mające na celu promowanie odnawialnych źródeł energii wśród inwestorów prywatnych, przedsiębiorców oraz administracji samorządowej.

Czytaj więcej...

 

Szlak Radomskiego Dziedzictwa Kulturowego- projekt nr 93 w Budżecie Obywatelskim Radomia na 2022 r.

RR FSNT NOT oraz nasze Stowarzyszenie zachęca gorąco do oddania głosu na projekt nr 93 w kategorii projektów do 50,000,- zł  w Budżecie Obywatelskim Radomia na 2022 rok. Pełna nazwa propozycji to Szlak Radomskiego Dziedzictwa kulturowego etap I. Główne założenia: Celem projektu jest popularyzacja zarówno wśród radomian, jak i turystów, dziedzictwa przemysłowego Radomia, na które składają się przede wszystkim ocalałe budynki przemysłowe, (często projektowane przez wybitnych architektów) oraz produkty wytwarzane w nich. Zakres czasowy obejmuje okres od lat 20. XIX stulecia do roku 1989.                   Jest to bardzo ważny element większego zamierzenia, które mam nadzieję niedługo będzie realizowane, a o które wielu radomian upomina się od lat, a mianowicie Muzeum Radomskiego Dziedzictwa Przemysłowego i Zaawansowanych Technologii. Głosując na ten projekt, przyczynicie się Państwo do utworzenia tej oczekiwanej instytucji.


 ccc

 

Link do głosowania:

https://glosowanie.konsultacje.radom.pl/